Krytyczne zdarzenie na Przełęczy Tąpadła: turysta przygnieciony przez konar drzewa

Na popularnym szlaku turystycznym prowadzącym na Ślężę doszło do dramatycznego zdarzenia. Turysta, który poruszał się Przełęczą Tąpadła, został przygnieciony przez konar drzewa. Do zdarzenia natychmiast skierowano odpowiednie służby ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W wyniku wypadku mężczyzna trafił do szpitala.

Do traumatycznego incydentu doszło w niedzielne popołudnie, 9 czerwca, około godziny 13. Miejsce zdarzenia to Przełęcz Tąpadła, położona na żółtym szlaku na Ślężę.

Mówiąc o zaistniałym zdarzeniu, Damian Górka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu podkreślił, że poszkodowany turysta został uwolniony spod konaru przez innych przechodniów poruszających się tym samym szlakiem, jeszcze przed przybyciem strażaków. Następnie mężczyzna został przetransportowany do najbliższego szpitala.

Wbrew pierwszym doniesieniom, mężczyzna nie doznał przygniecenia przez drzewo. Niemniej jednak, siła uderzenia spowodowała na tyle poważne obrażenia, że wymagały one natychmiastowej hospitalizacji – wyjaśnia młodszy kapitan Damian Górka, oficer prasowy KMPSP we Wrocławiu.

Do wspomnianej sytuacji kryzysowej zadysponowane zostały trzy oddziały straży pożarnej: Ochotnicza Straż Pożarna z Księginic Małych, Ochotnicza Straż Pożarna Sobótka Zachodnia oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Kąty Wrocławskie.