Plany inwestycyjne Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na kolejne lata

Marek Zawisza, prezes Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, przewiduje, że po roku 2023 przeznaczonym na gromadzenie funduszy inwestycyjnych, rok 2024 będzie okresem intensywnych budów. Jakie są zatem intencje spółki na najbliższy okres?

W trakcie jest już realizacja projektu przez Towarzystwo – budowa budynku mieszkalnego w Świdnicy, przy ulicy Leśnej, naprzeciwko szpitala „Latawiec”. Budynek powstaje na miejscu nieukończonej i zarzuconej budowy hospicjum. Główne założenie inwestycji to stworzenie trzykondygnacyjnego obiektu z 28 mieszkaniami o metrażu od 33 m² do 68 m². W planach jest też wybudowanie na terenie przyległym do budynku 42 miejsc parkingowych, w tym 4 przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, oraz plac zabaw dla mieszkańców. Wykonawcą tych działań jest wałbrzyska firma Sirbud-Minari, a nakłady finansowe na ten cel wynoszą niemal 9 mln 921 tys. złotych.

Równocześnie, w Strzegomiu ruszył pierwszy etap budowy osiedla przy ulicy Parkowej. Na ten moment planowane jest wzniesienie dwóch budynków mieszkalnych z łączną liczbą 44 mieszkań i tyleż samo miejsc parkingowych w garażach podziemnych przewidzianych dla każdego z budynków. Budowę tych obiektów powierzono spółce Mosty Łódź. Czas realizacji pierwszych dwóch budynków nie powinien przekroczyć dwóch lat, a zamieszkanie przez pierwszych lokatorów jest zaplanowane na grudzień 2025 r. W ostatecznym rozrachunku, na osiedlu przy ulicy Parkowej ma powstać 132 mieszkań oraz 123 podziemne miejsca postojowe.