Tragiczny wypadek w Nowej Rudzie: Pijana kobieta potrąciła 82-letniego rowerzystę

W Nowej Rudzie doszło do zdarzenia drogowego, którego uczestnikiem był 82-letni mężczyzna poruszający się na rowerze. Został on niespodziewanie uderzony przez samochód, którego kierująca była mocno pijana. W wyniku tego potrącenia starszy pan został przewieziony do najbliższego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili, że jego obrażenia nie są na tyle poważne, aby wymagały hospitalizacji dłużej niż tydzień – informuje rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, Wioletta Martuszewska.

Niestety, badania krwi 38-letniej kobiety, która prowadziła opel, wykazały, że znajdowała się pod wpływem alkoholu. Miała ona aż trzy promile alkoholu we krwi. Wobec takiego zachowania, funkcjonariusze postanowili natychmiast zabrać jej prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne czyny będzie musiała odpowiedzieć przed sądem. Grozi jej grzywna oraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności nawet do trzech lat.

Policja przypomina wszystkim kierowcom, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu niesie za sobą poważne konsekwencje finansowe. Osoby nieprzygotowane do przestrzegania prawa muszą liczyć się z tym, że sąd nałoży na nich obowiązek wniesienia świadczenia pieniężnego, które wyniesie co najmniej 5 tysięcy złotych dla osób, które po raz pierwszy dopuszczają się takiego czynu. Jeśli jednak ktoś ponownie zostanie złapany za kierownicą pod wpływem alkoholu, kara ta wzrasta do co najmniej 10 tysięcy złotych.