Jak w jeden weekend przemieścić się spod gór nad jezioro?

Bielawa jest miastem położonym u podnóża Gór Sowich. W okolicy znajduje się sporo szlaków turystycznych, które można przemierzać spacerując, rowerem czy nawet zimą za pomocą narciarstwa biegowego. Dodatkowo, jedną z atrakcji jest Zalew Sudety, który oferuje zabawę dla całej rodziny.

Plan na weekend w Bielawie – spod gór nad jezioro

Spędzając 2 dni w Bielawie plan wypoczynku nasuwa się sam. Pierwszego dnia warto wybrać się na Górę Parkową (445 m n.p.m.). Wyprawę można rozpocząć z samego centrum miasta lub z parkingu przy ul. Władysława Sikorskiego.

Na sam szczyt góry prowadzi żółta trasa, dzięki czemu większość osób sobie z nią poradzi. Warto również zabrać ze sobą dzieci, ponieważ w każdym wieku uda się pokonać z nimi trasę. Wymaga umiarkowanego wysiłku, a gdy potrzebujemy odpoczynku, można odpocząć podziwiając widoki na Bielawę. Sprawne oko wypatrzy oddaloną Ślężę. Po drodze można zatrzymać się na Białej Skałce, czyli punkcie widokowym, z którego rozpościera się piękny widok. Niedaleko od niego, jest już wierzchołek Góry Parkowej, na którym znajduje się kilka atrakcji. Można wejść na metalową wieżę widokową, a szczególnie polecany jest najwyższy taras. Kolejnego dnia po wędrówce warto odpocząć nad Jeziorem Bielawskim. Znajdziemy je przy granicy z Parkiem Krajobrazowym Góry Sowie. Jest to idealne miejsce rekreacyjne dla całej rodziny.

Nad jeziorem znajdują się dwie plaże:

  • piaszczysta – strzeżona w sezonie,
  • dzika, na której również można wypoczywać.

Na jeziorze znajdują się również drewniane pomosty, które sprawdzą się idealnie do odpoczynku lub zabawy. Obok jeziora znajduje się kompleks basenów, plac zabaw, siłownia plenerowa oraz ławka, w której ukryte są książki.

One thought on “Jak w jeden weekend przemieścić się spod gór nad jezioro?

Dodaj komentarz