Pomysły na relaks nad jeziorem Bielawskim

Wakacyjne miesiące sprzyjają odpoczynkowi na łonie natury. Piekące słońce i upalne dni sprawiają, że jedyne o czym marzą ludzie to kawałek plaży, woda i brak obowiązków. To wszystko można znaleźć nad Jeziorem Bielawskim.

Bielawa to jedno z miast zlokalizowanych w województwie Dolnośląskim w pobliżu majestatycznie wyglądających Gór Sowich.

 Niesamowite jezioro u podnóża gór

Jezioro Bielawskie stanowi największą atrakcję miasta Bielawa. Jest to sztuczny zbiornik, który posiada powierzchnię całkowitą 0,23 km², pojemność sięgającą w granicach 1,46 mln m³ oraz średnią głębokość 6,3 metra.

Mieszkańcy okolicznych miejscowości nazywają go również Zbiornikiem, Zalewem lub Jeziorem Sudety. Za datę rozpoczęcia funkcjonowania zbiornika uważa się rok 1973. Oficjalna nazwa została jednak ustanowiona dużo później. Od roku 2018 roku można używać nazwy „Jezioro Bielawskie”, określającej jedną z atrakcji Bielawy. Zanim dokonano modyfikacji można było posługiwać się określeniem „Zbiornik Sudety”.

Jeziorem Bielawskim opiekuje się Ośrodek Sportu i Rekreacji. Głodni mogą zjeść pyszny posiłek i jednocześnie zachwycać się pięknem przyrody znajdującej się w pobliżu.  Wieczorem można skorzystać z licznych atrakcji. Najpopularniejsze z nich to basen z wodnymi piłeczkami, boisko sportowe, czy też wypożyczalnia sprzętu przeznaczonego do pływania.

Znakiem wyróżniającym Jezioro Bielawskie spośród innych jest usytuowana na samym środku jeziorka. Można do niej dotrzeć dzięki specjalnie stworzonemu mostowi. Turyści chętnie odwiedzają familijny basen oraz chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez organizatora. Dzięki temu dzieci mają większe możliwości zdobycia nowych umięjętności.

One thought on “Pomysły na relaks nad jeziorem Bielawskim

Dodaj komentarz