Wypadek na ulicy Obrońców Westerplatte w Bielawie spowodowany przez 25-letniego kierowcę

Kolizja drogowa z udziałem trzech samochodów miała miejsce na ulicy Obrońców Westerplatte w Bielawie, o godzinie 19:00 dnia 12 grudnia. Ruch uliczny został zakłócony z powodu tego niefortunnego wydarzenia.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, po przeprowadzeniu dochodzenia ustalili, że sprawcą całego zamieszania był 25-letni mężczyzna. Prowadził on samochód marki Audi i nie zastosował się do zasad ruchu drogowego, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi tej samej marki. Za kierownicą drugiego audi znajdowała się 22-letnia kobieta.

Siła uderzenia wynikająca z kolizji była na tyle duża, że spowodowała uszkodzenie trzeciego pojazdu biorącego udział w tym zdarzeniu. Był to samochód marki Volkswagen, którym kierował 75-letni mężczyzna. Na szczęście, pomimo dużej siły uderzenia, nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

25-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym za swoje nieodpowiednie zachowanie na drodze. Mimo to, sytuacja mogła skończyć się znacznie gorzej, biorąc pod uwagę liczbę pojazdów i ludzi zaangażowanych w to zdarzenie.