Zimowa chłodna atmosfera nie przeszkodziła kolekcjonerom i miłośnikom antyków na Targu Staroci i numizmatów

Bez względu na panujące warunki pogodowe, centrum Świdnicy zawsze jest pełne handlarzy i osób, które kochają nietuzinkowe przedmioty. Wszystko za sprawą odbywającej się raz w miesiącu Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości.

Giełda Staroci Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy ma już niemal półwieczną tradycję. Każdego pierwszego niedzielnego dnia miesiąca przyciąga ona nie tylko mieszkańców Świdnicy, ale także kolekcjonerów z całego Dolnego Śląska, poszukiwaczy wyjątkowych okazji i tych, którzy tęsknią za rzeczami, których nie można już znaleźć w zwykłych sklepach. W trakcie giełdy można spotkać wielbicieli numizmatyki, filatelistów, a nawet birofiliści. Na sprzedaż są tam meble, dzieła sztuki oraz biżuteria. Można tam również nabyć stare zegary czy akcesoria i części potrzebne do odrestaurowania starych przedmiotów.

Pomimo mroźnej aury, pierwsza niedziela stycznia przyciągnęła wielu miłośników poszukiwania skarbów na świdnickim rynku i okolicznych uliczkach. Giełda zazwyczaj trwa do godzin popołudniowych, między 13:00 a 14:00. Dla tych, którzy nie mieli możliwości odwiedzić tego wydarzenia, przygotowaliśmy krótki wirtualny spacer.