Wandalizm i kradzież w paczkomacie na terenie Zagórza Śląskiego – policja prowadzi śledztwo

W miasteczku Zagórze Śląskie, znane ze swojego malowniczego krajobrazu, doszło do incydentu związanego z kradzieżą i wandalizmem na terenie miejscowego paczkomatu. Incydent ten miał miejsce wczoraj, w godzinach wieczornych, co przyniosło mieszkańcom niemałe zaniepokojenie. Obecnie trwa śledztwo mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia, w trakcie którego zniszczeniu uległo 22 skrytki paczkomatu. Nie jest jeszcze jasne, ile przesyłek mogło paść ofiarą przestępców.

Zgłoszenie o uszkodzeniu paczkomatu dotarło do dyżurnego jednostki policji w Głuszycy. Bez zwłoki, na miejsce wysłany został patrol policji oraz technik kryminalistyczny, którego zadaniem było zabezpieczenie ewentualnych śladów pozostawionych przez sprawców. Informację tę potwierdziła asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek. Wyjaśniła również, że obecnie priorytetem jest ustalenie, czy zniszczone skrytki były puste czy tez zawierały przesyłki. Od tego zależeć będzie dalszy kierunek prowadzonego postępowania.

Służby policyjne intensywnie pracują nad sprawą, wykorzystując przy tym materiały z monitoringu w celu identyfikacji przestępców. Szczególną uwagę poświęcają ustaleniu liczby skradzionych paczek, bowiem to kluczowy element decydujący o dalszym przebiegu śledztwa.