Unikalny jubileusz małżeństwa: 70 lat razem!

Wydarzenia takie jak to nie zdarzają się codziennie. Mieszkańcy gminy Stoszowice świętowali wyjątkowy jubileusz, nazywany „Kamiennymi Godami”, co oznacza 70 lat spędzonych razem w związku małżeńskim. Głównymi bohaterami tego nadzwyczajnego wydarzenia byli Halina i Józef Brosiowie z Budzowa, którzy poślubili się 18 kwietnia 1954 roku.

Ich długotrwałe małżeństwo jest symbolem miłości i zaangażowania, które przetrwało próbę czasu – pełne siedemdziesięciolecia. Podczas tych lat doczekali się pięciorga dzieci, a ich rodzina powiększyła się potem o 29 wnuków, 15 prawnuków i nawet 6 praprawnuków!

Po zaproszeniu od jednej z córek pary, Marii Solińskiej, przedstawicielka lokalnej władzy – wójt gminy Stoszowice, Katarzyna Ruszkowska, miała zaszczyt osobiście składać życzenia jubilatom. Pani Ruszkowska podkreśliła swoje najlepsze intencje dla pary, życząc im zdrowia, siły oraz radości na kolejne lata ich wspólnego życia. Podkreśliła również, że każdy nowy dzień powinien przynosić im mnóstwo uśmiechu oraz dalszą, tak troskliwą opiekę ze strony ich licznej rodziny.