Świętowanie rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II połączone z akcją charytatywną na rzecz chorej świdniczanki

Rozkoszowanie się zabawą nie zostało zakłócone przez niepewne warunki atmosferyczne, które towarzyszyły wydarzeniu mającemu dwa aspekty. Chodziło o celebrowanie rocznicy narodzin Papieża Jana Pawła II oraz wsparcie dla pacjentki borykającej się z chorobą w Świdnicy. Park Centralny w Świdnicy stał się miejscem piątego już Biegu Papieskiego, który odbył się w niedzielę, 19 maja. Nadto, przy hali sportowej zorganizowano festyn, którego częścią była zbiórka funduszy na leczenie Honoraty Oberman. Rezultaty tego przedsięwzięcia są zadziwiające.

Osoby biorące udział w festynie miały do dyspozycji różnorodne stoiska z przekąskami, które czekały na nich od godziny 14:00. Mogli skosztować ciast, napojów, potraw z grilla i grochówki prosto z kotła. Wolontariuszki oferowały splatanie warkoczyków dziewczynkom oraz tworzenie dla dzieci zmywalnych tatuaży. Nie brakło również gier i rozrywek dla całych rodzin. Wszystkie zgromadzone podczas tego wydarzenia środki finansowe zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów terapii Honoraty Oberman.

Honorata Oberman to 40-letnia specjalistka prowadząca terapie dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z autyzmem, która obecnie zmaga się z nowotworem mózgu. Możliwość powrotu do pełnej sprawności daje jej operacja neurochirurgiczna, planowana do przeprowadzenia w niemieckiej klinice. Niestety, koszty tego zabiegu wykraczają poza jej możliwości finansowe.