Rekordowe zbiórki na rzecz WOŚP w Bielawie – miasto o wielkim sercu

Charytatywny entuzjazm mieszkańców Bielawy manifestował się podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie wolontariusze pracowicie zbierali fundusze dla szczytnego celu. Z kolorowych, tekturowych puszek prezentowanych przez podekscytowanych wolontariuszy, sypały się monety i banknoty. Rodzimi artyści, zaangażowani w przedsięwzięcie, umilali czas obecnym swoim muzycznym i tanecznym talentem.

Od 2019 roku nieodłącznym elementem finału WOŚP jest licytacja oryginalnych przedmiotów, wśród których znaleźć można fotel burmistrza Bielawy. To wyjątkowe stanowisko przekazywane jest na jeden dzień zwycięzcy aukcji. Tym razem najwyższa stawka, jaką postawił Tomasz Poborczyk, wynosiła 2.000 złotych – kwota ta wpłynęła do kasy sztabu WOŚP w Bielawie.

W roku 2024 totalna suma zebranych przez bielawian na rzecz WOŚP osiągnęła niebywałą wartość – blisko 150.000 złotych, bijąc tym samym o około 50% wynik z poprzedniego roku. To wydarzenie ponownie potwierdziło, że mieszkańcy Bielawy są niezwykle hojni i gotowi wesprzeć szczytne cele. Główna skarbonka na koniec zbiórki zawierała kwotę 145 260,01 złotych, lecz nie jest to jeszcze końcowa suma – dokładny wynik zbiorów zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Raz jeszcze dziękujemy mieszkańcom Bielawy za ich wielkie serce i gotowość do niesienia pomocy!