Bielawa – wymarzone miejsce na weekend dla rodzin z dziećmi

Województwo dolnośląskie skrywa niejedną turystyczną atrakcję, a jedną z nich jest bez wątpienia Bielawa – niezwykle urokliwa miejscowość, w której nie da się nudzić!

Jeśli więc szukasz miejsca na miły weekendowy pobyt w rodzinnym gronie, leżące u podnóża Gór Sowich miasto będzie idealnym wyborem na krótki wyjazd.

Coś dla rodziców w Bielawie – Winnica Bielawska 

Wybierając się do Bielawy, nie sposób ominąć jednej z największych atrakcji tej okolicy. Bez wątpienia jest nią ciesząca się niesłabnącą popularnością Winnica Bielawska, którą można zwiedzać w towarzystwie przewodnika. Tylko w 2016 na winnicę składało się aż 870 krzewów. Podczas wizyty możliwa jest również degustacja wytwarzanych na miejscu win, które cieszą się uznaniem zarówno na polskich jak i międzynarodowych konkursach tych szlachetnych trunków.

Atrakcje dla dzieci nad Jeziorem Bielawskim

Po relaksującym spacerze między aromatycznymi winoroślami, warto wybrać się nad Jezioro Bielawskie. W tym kompleksie wiele atrakcji czeka właśnie na najmłodszych – oprócz malowniczej trasy spacerowej i pięknego molo, nie zabrakło miejsca na atrakcyjny plac zabaw wraz ze ścianką wspinaczkową czy huśtawkami.

Zwieńczenie dnia w Bielawie? Pyszna kolacja w jednej z restauracji!

Niemalże każda udana wycieczka kończy się pyszną kolacją w jednej z miejscowych restauracji. Miłośnicy fantastycznego jedzenia z pewnością znajdą na gastronomicznej mapie Bielawy odpowiednią kuchnię. Na szczególną uwagę zasługują jednak restauracje regionalne, które serwują dolnośląskie specjały, takie jak kultowe już zrazy, legendarne kluski śląskie, przepyszny żurek czy słodkie ciasteczka drożdżowe z kruszonką.