W 2023 roku Spółdzielnia Socjalna ARTE otrzymała 4 mln zł z rządowego programu na remont mieszkań komunalnych w Bielawie

Spółdzielnia Socjalna ARTE, działająca na terenie miasta Bielawa, została w 2023 roku beneficjentem rządowego programu „Wzajemnie Potrzebni”. W ramach tego programu przyznano jej dofinansowanie w wysokości 4 milionów złotych. Fundusze te przeznaczone były na prace remontowe w 40 komunalnych jednostkach mieszkalnych, które wcześniej zostały przekazane spółdzielni przez lokalne władze miasta.

Po zakończeniu prac remontowych, następnym krokiem podjętym przez Spółdzielnię Socjalną ARTE było utworzenie Społecznej Agencji Najmu. Ta instytucja miała za zadanie wynajmowanie odnowionych lokali mieszkańcom Bielawy. Większość z tych mieszkań już znalazła swoich najemców, chociaż niektóre nadal czekają na nowych lokatorów.

Program „Wzajemnie Potrzebni” oraz działania Spółdzielni Socjalnej ARTE mają na celu wspieranie tych osób, które nie są właścicielami żadnej nieruchomości i nie mają możliwości uzyskania kredytu hipotecznego na zakup własnego mieszkania. Dzięki temu programowi, takie osoby otrzymują możliwość wynajęcia mieszkania na okres do 5 lat, co ma im umożliwić zdobycie finansowej stabilizacji i poprawę ich sytuacji mieszkaniowej.