Turniej "Street Dance Showcase 2" jako niezapomniane wydarzenie kulturalne w Teatrze Robotniczym MOKiS w Bielawie

2 grudnia, w sobotę, o godzinie 11:00, palące serca miłośników tańca skierują się ku dużej scenie Teatru Robotniczego Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki (MOKiS) w Bielawie. Powodem jest turniej taneczny „Street Dance Showcase 2”, który obiecuje być spektakularnym wydarzeniem. Wyjątkowym widowiskiem tanecznym, które będzie prezentowane na scenie, poprowadzą mistrzowie tańca i formacje street dance.

Miejscem spotkania będą jedna scena, jeden parkiet, na którym najlepsi tancerze z całej Europy zaprezentują swoje umiejętności. Tancerzy związanych z kulturą hip hop w najszerszym tego słowa znaczeniu. Publiczność będzie miała okazję podziwiać talenty utytułowanych tancerzy, które zostaną ocenione przez międzynarodowe jury. W składzie jurorów znajdować się będą: Andžejs „An-Juicy” Začiņajevs z Łotwy, Tayfun „Tayfun” Sevindik z Niemiec oraz Piotr „Wilczek” Frąckiewicz.

W programie wydarzenia przewidziano także występy wielu obiecujących, młodych tancerzy z regionu. Wszyscy widzowie będą mogli cieszyć się wydarzeniem bez konieczności pokrywania kosztów wejścia – wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy przygotowali również liczne atrakcje i animacje dla przybyłych. Serdecznie zapraszamy!

Realizacja tego zadania została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które pochodzą z Funduszu Promocji Kultury. Całość została przeprowadzona pod egidą programu „Taniec”, nadzorowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.