Start budowy Dolnośląskiego Parku w Bielawie – Inwestycja, która stawia na rozwój sportu i turystyki

Podczas drugiej połowy października 2023 roku na terenach przyległych do ulic Parkowej i Wojska Polskiego w Bielawie, rozpoczęło się budowanie Dolnośląskiego Rowerowego Parku Umiejętności. Ten nowatorski projekt zyskał zgodę na realizację, uruchamiając tym samym inwestycje o wielkim potencjale dla rozwijania umiejętności rowerowych.

Projekt parku został zaplanowany tak, aby maksymalnie wykorzystać istniejące uwarunkowania terenowe i lokalne. Zdecydowano się na wykorzystanie naturalnych barier oraz obszaru zieleni, co pozwoliło ograniczyć ingerencję w środowisko do niezbędnego minimum. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, park będzie oferować różne trasy zróżnicowane pod względem stopnia trudności (UNI/PRO), dając możliwość dopasowania trasy do indywidualnych umiejętności każdego z użytkowników.

W ramach inwestycji przewidziano także instalację infrastruktury dodatkowej. Planowane są tablice informacyjne, kosze na śmieci, stojaki na rowery, oświetlenie czy miejsca do odpoczynku w postaci ławek i siedzisk.

Dolnośląski Rowerowy Park Umiejętności będzie miejscem, które umożliwi rozwijanie umiejętności rowerowych dla każdego – od najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na rowerze, po doświadczonych kolarzy szukających miejsca do rozgrzewki lub kończenia treningów. Park będzie dostępny dla mieszkańców Bielawy oraz turystów, którzy będą mieli możliwość wynajmu rowerów górskich w parkowej wypożyczalni.

Tor MTB stanie się również miejscem spotkań i przyjaznej rywalizacji, co może stać się zalążkiem kolarskich pasji. Nowoczesna infrastruktura sportowa ma szansę przyciągnąć młodzież spędzającą czas przed komputerem lub smartfonem i zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, wśród rówieśników.