Przegląd Piosenki Bożonarodzeniowej i Świątecznej „Gwiazdka 2023” w Bielawie

Spółdzielcze Centrum Kultury w Bielawie wypełniło się radosnym śpiewem podczas Pierwszego Przeglądu Piosenki Bożonarodzeniowej i Świątecznej „Gwiazdka 2023”, który odbył się dnia 8 grudnia. Do zaszczytnego zadania oceniania prezentacji uczestników zaproszono cały skład jury: Joannę Barczyk, Beatę Kurdę i Annę Laskiewicz. Łącznie jury miało okazję do oceny aż 22 występów – zarówno solowych, jak i grupowych.

W konkursie przeglądowym udział wzięły maluchy w wieku od 4 do 6 lat, które zostały zgłoszone do udziału przez różne instytucje edukacyjne oraz ich rodziców. Wśród nich znalazło się Przedszkole Publiczne z Oddziałami Integracyjnymi Zgromadzenia s. Augustianek, Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne, a także Przedszkole Publiczne nr 3 – wszystkie zlokalizowane w Bielawie. Zainteresowanie konkursem wyraziły też placówki z Pieszyc – Przedszkole Publiczne nr 2 oraz Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek.

Oddziały przedszkolne z Dzierżoniowa również nie pozostały obojętne na ten wydarzenie. Wzięły w nim udział dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2, nr 3 oraz nr 7. Do udziału zaproszono też Sportowe Przedszkole Niepubliczne z Bielawy oraz Przedszkole Publiczne „Tęczowa Kraina” z Piławy Górnej. Również rodzice zgłosili swoje pociechy do udziału w konkursie na indywidualnej zasadzie.