Przebudowa ulicy Andersa w Bielawie zakłóca kursowanie autobusów

W związku z remontem ulicy Andersa w Bielawie, który rozpoczął się 12 października, doszło do zmiany trasy kilku linii autobusowych. ZKM Bielawa zdecydowało się na wyznaczenie objazdów dla autobusów, które wcześniej regularnie kursowały tą drogą.

Autobusy o numerach 2, 3 i 60, poruszające się w obie strony, teraz omijają ulicę Andersa i skierowane są na objazd przez ulicę Jana III Sobieskiego (od Sikorskiego do Grota-Roweckiego), następnie przejeżdżają przez Grota-Roweckiego i Parkową, docierając do ulicy 1 Maja. Przez czas trwania prac remontowych przystanki „Bielawa os. XXV-lecia”, „Bielawa Andersa I” kier. Bielawa a także „Bielawa Andersa II” i „Bielawa Andersa III” kier. Dzierżoniów i Pieszyce nie będą funkcjonować. Tymczasowe przystanki zorganizowano na ulicy Jana III Sobieskiego.

Autobusy jadące w stronę Dzierżoniowa pod numerami 1, 5 i 6 nadal obsługują przystanek „Bielawa XXV-lecia” bez jakichkolwiek zmian.

Podróżujący autobusami mieszkańcy zgłaszają pewne nieprawidłowości w funkcjonowaniu usprawnień przewozowych. Mimo że autobusy zaczęły omijać ulicę Andersa od pierwszych porannych kursów, słupki do oznaczenia przystanków zastępczych na ul. Sobieskiego pojawiły się dopiero po godzinie 9:00. Co więcej, pasażerowie zgłaszali, że na elektronicznej tablicy na przystanku „Bielawa XXV-lecia” wyświetlane są nadal odjazdy linii 2, 3 i 60 w stronę „górnej” Bielawy (pl. Kościelny, Słowiańska, Camping Sudety), pomimo iż ten przystanek nie jest przez te linie obsługiwany.