Prokuratura zbada sprawę kontrowersyjnej inwestycji ul. Tenisowej zapoczątkowanej przez prezydent Beatę Moskal-Słaniewską

Obecnie znajdujemy się w trakcie analizowania jednego z projektów, który został przeprowadzony pośpiesznie podczas kampanii wyborczej do samorządu. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska chwaliła się wykonaniem asfaltowania małej dróżki między działkami ogrodowymi. Inwestycja o nazwie „Przebudowa ul. Tenisowej” podniosła wiele wątpliwości na temat procesu realizacji całego przedsięwzięcia. W związku z tym, prokuratura zdecydowała się na dokładne sprawdzenie tej sytuacji.

Inwestycja przy ulicy Tenisowej, która polegała na stworzeniu nowej powierzchni drogowej, była niejako prezentem dla działkowców od prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej tuż przed wyborami, co głosiła 14 marca. Jak informowaliśmy 19 kwietnia, wszelkie próby znalezienia umowy na renowację ul. Tenisowej okazały się bezowocne. Nad inwestycją czuwało Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. W celu uzyskania więcej informacji, skontaktowaliśmy się telefonicznie z prezesem Stanisławem Wroną, jednak bezskutecznie – odmówił udzielenia odpowiedzi i nie wyraził zgody na spotkanie.

17 kwietnia skierowaliśmy pytania do rzecznika prasowego UM w celu zdobycia więcej informacji na temat tej inwestycji. Tego dnia starań dołożyliśmy również, aby uzyskać dostęp do umowy na wykonanie prac przy ul. Tenisowej. Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim poinformowano nas ze strony dyrektora Wydziału Przetargów i Inwestycji, Joanny Komorowskiej-Salus, że to nie jej wydział odpowiada za sporządzenie umowy. Skierowała nas do Katarzyny Juruś, kierownik Referatu Organizacyjnego Wydziału Organizacji i Kadr, która potwierdziła istnienie umowy, ale tłumaczyła, że nie została ona jeszcze wprowadzona do rejestru z powodu zaległości pracy związanej z II turą wyborów. Ostatecznie poinformowano nas, że umowa powstała w Wydziale Dróg i Infrastruktury Miejskiej.