Problem mieszkańców Niemczy z komunikacją po likwidacji autobusu nr 46

Mieszkańcy Niemczy borykają się z problemami komunikacyjnymi, wynikającymi z likwidacji kursu autobusowego miejskiego nr 46. Autobus ten, który wcześniej kursował z Dzierżoniowa do Niemczy, odjeżdżał ze strefy ekonomicznej w Dzierżoniowie po godzinie 22:00. Teraz, po jego usunięciu z rozkładu jazdy, ci, którzy pracują na drugą zmianę w Dzierżoniowie, nie mają jak wrócić do domu po godzinach pracy.

Wprowadzenie nowego, zmienionego rozkładu jazdy 4 września spowodowało wykluczenie transportowe tych osób. W odpowiedzi na to mieszkańcy przekazali petycję do burmistrza Niemczy, opisującą ich problem i proszącą o pomoc.

Jednocześnie mieszkańcy innych miejscowości – Dobrocina i Roztocznika – skierowali swoje prośby do wójta gminy Dzierżoniów. Wskutek tego, wnioskowano do ZKM o przywrócenie kursu autobusowego nr 46 od 1 października. Planowany jest przejazd tego autobusu przez Dobrocin i Roztocznik do Byszowa, a następnie powrót do Dzierżoniowa. Jest jednak możliwość, że gmina Niemcza zdecyduje o reaktywacji kursu na swoim terenie, co objęłoby miejscowości takie jak Gilów, Gola Dzierżoniowska, Kietlin i Niemcza.