Pożar samochodu pod supermarketem w Bielawie

W malowniczej Bielawie, znajdującej się w powiecie dzierżoniowskim, nastąpiło zdarzenie godne uwagi. W rejonie jednego z lokalnych supermarketów doszło do potężnego pożaru auta. Nieszczęsny pojazd, który padł ofiarą płomieni, nie udało się uratować – stał się on wrakiem doszczętnym. Poniżej znajduje się filmik ukazujący działania strażaków, którzy interweniowali na miejscu zdarzenia.

Pożar miał miejsce w środowe popołudnie, 18 października, około godziny 17. Bezpośrednio pod budynkiem marketu przy ulicy 1 Maja w Bielawie stanął w ogniu samochód znanej marki – Opel Zafira. Na miejsce szybko dotarli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa i Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielawy. Widok, jaki ich spotkał był niepokojący – pożar rozwijał się z ogromną siłą. Niestety, nie udało się uratować samochodu – spłonął on całkowicie.

Policja również pojawiła się na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze szybko ustalili, że przyczyną pożaru było zdarzenie losowe. Jak wyjaśnił komisarz Marcin Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, samochód uległ samozapłonowi.