Pogoda na Trzech Króli w Bielawie. Zobacz, czy aura cię zaskoczy!

Święto Trzech Króli dopiero od niedawna jest ustawowym dniem wolnym od pracy. Jednak na tyle weszło w świadomość, że już z wyprzedzeniem planujemy ten dzień. Zobacz, czym zaskoczy nas pogoda w tym roku!

Trzech Króli to święto, które nie jest ruchome i zawsze przypada w dniu 6 stycznia. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zapytani o pogodę na Trzech Króli dla Bielawy odpowiadają krótko – będzie bez opadów. Nadciągający niż przyniesie cieplejsze niż przyjęło się na początku stycznia noce, bo jedynie miejscowe przymrozki do minus 2 stopni. Natomiast w dzień będzie nawet do 8 stopni Celsjusza. W połączeniu z chłodnym wiatrem, może jednak sprawiać wrażenie, że jest nieco zimniej.

Pogoda taka jest jednak idealna na spacer czy inne aktywności, których w okolicach Bielawy nie brakuje, nawet na początku stycznia.

Ten dzień symbolicznie jest końcem hucznie obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia i celebracji Nowego Roku. Po 6 stycznia kończą się imprezy i spotkania bożonarodzeniowe, a zaczyna karnawał. I trwa aż do środy popielcowej.