Pierwszy Piknik Sąsiedzki w Bielawie na osiedlu Zielone Wzgórza – czas na integrację i zabawę z sąsiadami

23 czerwca, w malowniczej Bielawie, na osiedlu Zielone Wzgórza miało miejsce niecodzienne wydarzenie – I Piknik Sąsiedzki. Była to okazja do spędzenia czasu w radosnej atmosferze, nawiązania nowych znajomości oraz lepszego poznania swoich sąsiadów. Wydarzenie to miało na celu przede wszystkim integrację mieszkańców osiedla.

Atrakcje dla najmłodszych przygotował pan Mariusz Krzyczmonik, który zapewnił dmuchane zamki. Klub UKS Siódemka Bielawa zorganizował natomiast mobilne boisko z torem przeszkód. Dzieci miały okazję także skorzystać z malowania twarzy. Nie zabrakło również smakołyków – pysznego grilla i popcornu, które zachęcały do wspólnego biesiadowania.

Autorką tego pomysłu była pani Żaneta Prokop. Jak podkreślił jeden z mieszkańców, pan Arkadiusz Fabisz, piknik stanowił doskonałą okazję do większego zaangażowania w relacje z sąsiadami, z którymi na co dzień większość osób ogranicza się jedynie do powitania. W trakcie imprezy odbywały się różnorodne konkursy z nagrodami dla najmłodszych uczestników, a starsi mieli okazję zmierzyć się w takich konkurencjach jak przeciąganie liny. Pan Mateusz Paciej, mieszkaniec osiedla, wyrażał nadzieję na kontynuację tej inicjatywy w przyszłości.

Atmosfera, którą można było odczuć podczas pikniku, dawała jasny sygnał, że tego typu spotkania są w stanie poprawić jakość życia na osiedlu. Dlatego też mieszkańcy Zielonych Wzgórz zachęcają do organizowania podobnych wydarzeń. Była to pierwsza taka inicjatywa, ale z pewnością nie ostatnia.