Okradzeni strażacy z Sieroszowa apelują o pomoc w odnalezieniu sprzętu

W Dolnym Śląsku, konkretnie w miejscowości Sieroszów, doszło do kradzieży sprzętu strażackiego. Narzędzia służące do ratowania życia i mienia, takie jak przecinarka do stali i betonu oraz piła spalinowa, zniknęły z remizy miejscowych strażaków ochotników. Strażacy byli w tym czasie zaangażowani w akcję gaszenia pożaru we wsi Bobolice, położonej niedaleko Sieroszowa.

Nieszczęśliwe wydarzenie miało miejsce w nocy z 5 na 6 stycznia, kiedy to druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieroszowie zostali wezwani do walki z płomieniami pożaru stodoły. Akcja gaśnicza trwała od godziny 22 aż do 2 w nocy, co wykorzystał nieznany sprawca włamania.

Pod nieobecność strażaków, którymi kierował cel szczytny – ratowanie mienia i życia osób w sąsiedniej miejscowości – doszło do wtargnięcia do remizy, skąd skradziono nową przecinarkę do stali i betonu oraz piłę spalinową.

Aby odzyskać cenne narzędzia, strażacy zdecydowali się na nagłośnienie sytuacji w mediach społecznościowych. W swoim apelu o pomoc w odnalezieniu sprzętu, prośbę kierują do każdego, kto mógłby posiadać jakiekolwiek informacje na temat skradzionych przedmiotów. Wszystkie osoby mogące pomóc proszone są o kontakt pod numerem telefonu 663 482 034.