Nowe wiadomości w sprawie pożaru domu w Bielawie. To tragedia!

26 grudnia będzie pamiętnym dniem dla mieszkańców Bielawy. To wtedy, w godzinach wczesnopopołudniowych, doszło do pożaru w domu wielorodzinnym przy ulicy Sienkiewicza. Trzy osoby zostały poważnie ranne, na szczęście nikt nie zginął.

Wszystko rozegrało się w bożonarodzeniowe popołudnie. Gdy na dyspozytornię Ochotniczej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie, nie minęła nawet chwila, jak strażacy, w pełnej gotowości, ruszyli na ratunek. Pod dom wielorodzinny przy ulicy Sienkiewicza zjechały jednostki Straży Pożarnej z Dzierżoniowa, Świdnicy a także z innych, ościennych miejscowości.

Błyskawicznie na miejscu zdarzenia pojawiła się również policja oraz karetka pogotowia ratunkowego. Sprowadzono również techników z pogotowia energetycznego oraz gazowego, aby zminimalizować szkody wywołane przez potencjalny wybuch gazu.

W chwili zdarzenia, w budynku przebywało osiem osób, z czego dwie musiały być ewakuowane przez drabinę strażacka. Ogień skutecznie udaremniał im normalną ucieczkę. Dwie osoby zostały odwiezione do szpitala w stanie ciężkim. Przyczyny pożaru wciąż nie są znane.