Nieszczęśliwy incydent w Bielawie: Dwoje małych dzieci doznało poparzeń

Wieczorem 29 września, dokładnie o godzinie 18:30 na adresie Brzeżna 36 w mieście Bielawa, doszło do tragicznego wydarzenia, w wyniku którego dwoje malutkich dzieci (jedno i dwa lata) zostało poparzonych. Na miejscu zdarzenia działał specjalistyczny team medyczny z karetki pogotowia, który po ocenie stanu zdrowia poszkodowanych, podjął decyzję o konieczności wezwania wsparcia od Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śmigłowiec ratowniczy skierowany na miejsce tragedii, wyznaczony teren do lądowania znalazł na skrzyżowaniu ulic Wolności oraz Kolejowej. Dużą rolę w tej sytuacji odegrał lekarz z LPR, który po dokładnej diagnozie zadecydował, że jedno z dzieci musi zostać przetransportowane śmigłowcem do Szpitala Specjalistycznego w Ostrowie Wielkopolskim. Drugie natomiast, pomimo poważnych obrażeń, zostało przewiezione karetką do placówki medycznej we Wrocławiu.

Kwestia bezpieczeństwa była równie istotna – miejsce lądowania śmigłowca zabezpieczała grupa Straży Pożarnej z Dzierżoniowa, a także policjanci z bielawskiego komisariatu i drogówka dzierżoniowska. Policja podjęła również działania w kierunku wyjaśnienia okoliczności nieszczęśliwego wypadku.