Niesamowite atrakcje przyrodniczej które znajdziesz tylko w Sudetach!

Bielawa to miejscowość pełna zabytków położona u podnóży najstarszych gór w Polsce – gór Sowich. Planując trasy warto wybrać nocleg właśnie w Bielawie, z miasta odchodzą szlaki turystyczne piesze i rowerowe.

Atrakcje przyrodnicze w Sudetach

Można obrać kierunek przełęczy Jugowskiej, żeby z niej skierować się na Wielką Sowę. Jeśli pewnego dnia nie będziemy mieć ochoty na wyjście w góry, Bielawa zapewni sporo innych atrakcji.

Jeśli wybierasz się do Bielawy zimą, możesz śmiało skorzystać z terenów narciarskich i zachwycać się widokiem białych gór. Latem nie czekają na Ciebie tylko szlaki turystyczne. Możesz przyjechać w góry Sowie nad jezioro!

Jezioro Bielawskie jest sztucznym akwenem, który powstał z powodu konieczności dostarczania wody do bielawskich zakładów włókienniczych. Zakłady nie przetrwały, a jezioro było systematycznie przekształcane na tereny rekreacyjne. Pobyt nad wodą z widokiem na góry to prawdziwa atrakcja. Żeby z niej skorzystać nie trzeba wyjeżdżać za granicę, niewielu wie, że taki wypoczynek jest możliwy w Polsce.

Teren wokół jeziora jest zagospodarowany w taki sposób, że nie sposób się tam nudzić.

Jakie atrakcje przyrodnicze czekają na przyjezdnych?

  1. piękna, piaszczysta, strzeżona plaża
  2. przystań umożliwiająca wypożyczenie rowerów wodnych i kajaków
  3. wyspa na jeziorze, na którą można dostać się spacerem po molo
  4. paleniska przygotowane do grillowania
  5. wodny park dla dzieci ze zjeżdżalnią i placem zabaw
  6. siłownia na świeżym powietrzu
  7. plac zabaw dla dzieci

Bielawa zaprasza niezależnie od pogody i pory roku. Zawsze będzie pięknie i zawsze można wyjść na spacer. Jeśli nie na szlaki w górach, to w okół jeziora. A to wszystko z pięknymi górami Sowimi w tle.