Na ulicach Ząbkowic Śląskich doszło do groźnego wypadku drogowego

Dnia 3 czerwca, w niebezpiecznym zdarzeniu, które miało miejsce na jednej z arterii miasta Ząbkowice Śląskie, potrącona została piesza. Około 14:00 zgłoszenie o tym incydencie wpłynęło do służb ratunkowych, które natychmiast ruszyły na miejsce zdarzenia. Pierwsze informacje uzyskane przez policję wskazują, że kierowca samochodu marki renault uderzył 77-letnią kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowana, będąca mieszkańcem powiatu ząbkowickiego, została przewieziona do szpitala z obrażeniami.

Na miejscu zdarzenia, śledczy zebrali dowody oraz przeprowadzili wywiady ze świadkami w celu ustalenia szczegółów. Policjanci zdołali także ustalić tożsamość kierowcy renault – był to 60-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego. W momencie przeprowadzania czynności z mężczyzną, ten był trzeźwy. Teraz zadaniem funkcjonariuszy jest pełne wyjaśnienie okoliczności tego incydentu.

Warto przypomnieć, że do 16 czerwca policyjna jednostka z Ząbkowic prowadzi działania pod nazwą „Kierujący/Piesi”. Te działania mają na celu zwrócenie uwagi kierowców na pieszych, będących niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Wskutek braku ochrony, w przypadku kolizji, ryzyko poważnych obrażeń czy nawet śmierci jest u nich większe. W ramach tych działań, funkcjonariusze skrupulatnie zwracają uwagę na przepuszczenie pieszych na przejściach, wyprzedzanie w tych miejscach oraz przekraczanie dozwolonej prędkości.

Z szacunkiem dla naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych, powinniśmy szanować prawo każdego uczestnika ruchu drogowego.