Modernizacja infrastruktury drogowej jako klucz do poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu w Bielawie

W ramach planowanych działań budowlanych, drogi, chodniki oraz parkingi w Bielawie przejdą gruntowną modernizację. Nie tylko sam aspekt estetyczny ulegnie zmianie, ale także funkcjonalność tych miejsc dzięki upiększeniu infrastruktury towarzyszącej, takiej jak oświetlenie czy kanalizacja deszczowa. Dodatkowo, planowana jest budowa jednego nowego ronda.

Inwestycja ma kosztować łącznie 6.210.962,17 zł. Co istotne, Gmina Bielawa zdołała uzyskać znaczne wsparcie finansowe na ten projekt od Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota dofinansowania wynosi aż 3.196.408 zł, co stanowi 51,5% całkowitego kosztu inwestycji.

Obecnie na placu budowy trwają ostatnie prace ziemne i podziemne. Związane jest to z rozpoczęciem fazy czystej inwestycji – etapu, w którym realizowane są prace brukarskie i montażowe. Po ich zakończeniu przewidziane jest położenie asfaltowej warstwy ścieralnej na jezdniach oraz nasadzenie roślinności przydrożnej.

Prace mają zakończyć się przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, czyli dokładnie przed 1 maja 2024 roku. Dzięki całemu projektowi, bezpieczeństwo użytkowników drogi wzrośnie, a płynność ruchu na przebudowywanych ulicach zostanie znacznie poprawiona.