Młodzi zapaśnicy świętują sukces na Mistrzostwach w Bielawie

Dnia 21 października 2023 roku, malownicza miejscowość Bielawa gościła ambitnych młodych sportowców na swoim terenie. Stała się bowiem gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy B, które przyciągnęły utalentowanych zapaśników z różnych regionów.

Wśród uczestniczących drużyn, zaszczytnie zaprezentowała się Pogoń Ruda Śląska. To właśnie jej zawodnicy niezapomnianie stanęli na podium, zdobywając dwa cenne medale. Zapaśnik Igor Machura, rywalizujący w kategorii wagowej 75 kg, okazał się być drugim najlepszym sportowcem w swojej grupie, triumfując srebrnym medalem. Dawid Bończuk natomiast, startujący w kategorii 85 kg, po ciężkich zmagań na matach, powrócił do domu z brązowym medalem.

Rozgrywki były pełne emocji i napięcia. Część zapaśników Pogoni Ruda Śląska niestety nie udało się zakwalifikować do finałowej klasyfikacji medalowej. Mimo to, osiągnięcia Igora i Dawida są powodem do dumy oraz radości. Składamy serdeczne gratulacje obu zawodnikom za ich nieprzeciętne osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów na sportowej ścieżce.