Mistrzostwa Dolnego Śląska w tańcu break dance zakończone w Bielawie

21 października, malownicza Bielawa przemieniła się w taneczne serce Dolnego Śląska, gdzie odbyły się zmagania finałowe Dolnośląskiej Ligi Breaking. To wyjątkowe wydarzenie jest częścią większego projektu o nazwie „Take a Break! Dolnośląska Akademia Breaking”. Bielawa miała zaszczyt gościć trzeci, decydujący etap rywalizacji, który następował po emocjonujących turniejach w Srebrnej Górze i Walimiu.

Zawody zgromadziły w Teatrze Robotniczym 70 zdolnych tancerzy reprezentujących młode pokolenie dolnośląskich miłośników break dance. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w czterech różnych kategoriach tanecznych. Punktacja z każdego etapu była sumowana, a tancerze, którzy zdobyli najwięcej punktów, zdobyli prestiżowe tytuły Mistrzów Dolnego Śląska w tańcu sportowym break dance.

Poza niesamowitym doświadczeniem i uznaniem, zwycięzcy Dolnośląskiej Ligi Breaking otrzymali szansę na awans do finałowej 16 podczas Mistrzostw Polski Breaking. Te odbędą się 18 listopada w Gorzowie Wielkopolskim. Organizacją zawodów zajmował się Klub BWA Breakers, a wydarzenie było częściowo finansowane ze środków Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.