Lotnicze Pogotowie Ratunkowe na boisku w Bielawie: Akcja ratunkowa 79-letniej kobiety

7 września, dokładnie o 9:30 rano, teren boiska sportowego Orlik, położonego przy ulicy Polnej w Bielawie, stał się nietypowym lądowiskiem dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). To za sprawą dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce tego dnia. Zwykły poranek zamienił się w akcję ratunkową, którą przeprowadzały służby medyczne.

Do interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego doprowadziło wezwanie od zespołu pogotowia ratunkowego. To oni pierwsi nadeszli na miejsce, aby udzielić pomocy 79-letniej kobiecie, której zatrzymano krążenie. Dzięki sprawnej reakcji i profesjonalizmowi ratowników udało się przywrócić kobiecie czynności życiowe.

W trakcie akcji, odpowiednie zabezpieczenie lądowiska zapewniały dwa zastępy straży, w tym jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielawy. Ich działania umożliwiły bezpieczne lądowanie śmigłowca LPR, który miał za zadanie przetransportować poszkodowaną do szpitala. Ostatecznie, 79-latka została przewieziona do placówki medycznej w Świdnicy.