Jesteś we Wrocławiu? Odwiedź Bielawę, nie będziesz żałował!

Wszyscy skupiają wzrok na Wrocławiu – stolicy Dolnego Śląska. Ale zaledwie 50 km od granicy tego miasta znajduje się Bielawa.

Bielawa – niesamowita miejscowość nieopodal Wrocławia

Małe miasto, gdzie można skoczyć na weekend, czy nawet na dłuższy wypoczynek. W szczególności, że znaleźć tu można zbiornik wodny, który od początku wiosny do końca lata, pięknej jesieni, przyciąga ogromne rzesze turystów.

Wypoczynek nad jeziorem z widokiem na góry? Jest to możliwe. W szczególności, jeżeli mowa jest o Jeziorze Bielawskim. Nad akwenem lub w bliskiej okolicy, znaleźć można noclegi, chętnie wykorzystywane przez Wrocławian i nie tylko. Będąc nad brzegiem jeziora można podziwiać piękne widoki, które pozwalają dostrzec Góry Sowie. Jezioro ma doskonale przygotowaną plaże, gdzie w sezonie znaleźć można ratowników, którzy strzegą bezpieczeństwa wypoczywających.

Warto również zwrócić uwagę na molo, czy też wypożyczalnię sprzętu wodnego. Jezioro warto poznać z każdej strony – również, jeżeli chodzi o wypłynięcie na sam jego środek. Przy brzegu znaleźć można boiska sportowe, jakie przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku. Dzieci mogą liczyć na plac zabaw, jaki został opracowany specjalnie z myślą o nich. Samo molo prowadzi na wyspę, jakie znajduje się w pobliżu Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Kto ma chęć, zamiast wypoczywać na plaży, może wyruszyć w góry. Nie brakuje tu bowiem licznych szlaków górskich.

Bielawa stanowi więc doskonałą bazę wypadową dla górskich piechurów. Nie można zapomnieć też o szlakach rowerowych, jakie zostały dopasowane do możliwości amatorów i osób zaawansowanych. Rowery można wypożyczyć w miejscowych wypożyczalniach.