Interwencja straży pożarnej w związku z nieszczelnością instalacji gazowej w Bielawie

W czwartek, 10 września, dokładnie o godzinie 18:00, do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie od mieszkańców budynku wielorodzinnego położonego na ul. Obrońców Westerplatte w Bielawie. Informacja dotyczyła intensywnego zapachu gazu, który był wyczuwalny w budynku.

Natychmiast po otrzymaniu informacji, dyżurny PSP podjął decyzję o wysłaniu na miejsce trzech jednostek straży pożarnej, w tym Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielawy. W celu potwierdzenia zgłoszenia, na miejscu strażacy użyli specjalistycznego czujnika pomiarowego, który potwierdził obecność gazu w budynku.

Na miejsce zostało dodatkowo wezwane pogotowie gazowe. Ich zadaniem było sprawdzenie szczelności instalacji gazowej we wszystkich mieszkaniach budynku. Podczas przeglądu stwierdzona została nieszczelność instalacji gazowej w jednym z lokali. W związku z tym, pracownicy pogotowia gazowego podjęli natychmiastową decyzję o odcięciu dopływu gazu do tego mieszkania, aby zapobiec ewentualnej katastrofie.

Wydali również zalecenie dotyczące konieczności przeprowadzenia ponownego przeglądu całej instalacji gazowej w budynku. Zalecenie to skierowane było do zarządcy budynku, który odpowiedzialny jest za utrzymanie infrastruktury w należytym stanie technicznym.