Głos w walce z pedofilią: "Strażnicy Dziecięcych Marzeń" publikują nagranie z aresztowania mężczyzny z Nowej Rudy

„Strażnicy Dziecięcych Marzeń”, organizacja o znacznej reputacji za swoje wysiłki na rzecz zwalczania pedofilii online, zamieściła na swojej stronie na Facebooku film przedstawiający moment zatrzymania pewnego mężczyzny pochodzącego z Nowej Rudy. Aktywiści tej grupy specjalizują się w wykrywaniu i nawiązywaniu kontaktu z jednostkami, które mogą mieć pedofilskie inklinacje. Następnie umawiają się z nimi na spotkania, które są rejestrowane. Jeżeli istnieją ku temu podstawy prawne, osoby te są następnie przekazywane władzom ścigającym.

Na kanale tej proaktywnej organizacji na Facebooku pojawiło się niedawno nagranie, na którym główną rolę odgrywa Rafał K., pochodzący z Nowej Rudy. Ciekawym jest fakt, że ten 36-letni mężczyzna publicznie deklaruje na swoim profilu na Facebooku, że obecnie mieszka we Wrocławiu.

Film dokumentujący zatrzymanie trwa nie mniej niż 40 minut. Na początku filmu widać mężczyznę emanującego pewnością siebie, ale z każdą upływającą minutą jego zdezorientowanie i nerwowość stają się coraz bardziej widoczne. Rafał K. utrzymuje, że od samego początku był świadomy próby prowokacji, co nie powstrzymało go jednak przed kontynuacją rozmowy online oraz wysyłaniem zdjęć, na których między innymi widnieje męskie narządzenie płciowe.