Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy – pół wieku tradycji i niezapomnianych odkryć

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, entuzjaści rzadko spotykanych przedmiotów oraz handlowcy nie zrażeni szarym niebem zgromadzili się w centrum Świdnicy, by wziąć udział w niedzielnej Giełdzie Staroci, Numizmatów i Osobliwości.

Giełda w Świdnicy to wydarzenie z wieloletnią tradycją, które co miesiąc – dokładnie pierwszą niedzielę – od przeszło pięćdziesięciu lat przyciąga mieszkańców miasta oraz kolekcjonerów z całego Dolnego Śląska. To miejsce, gdzie można znaleźć unikatowe przedmioty, których już nie kupi się w żadnym sklepie. Znamienitymi gośćmi giełdy są między innymi kolekcjonerzy monet, pocztówek, a także birofiliści i filateliści.

Nabyć tu można nie tylko meble, ale również autentyczne dzieła sztuki czy biżuterię. W ofercie giełdy znajdują się też antyczne zegary i różnorodne akcesoria oraz części służące do renowacji starych przedmiotów. Dodatkowo na stoiskach można spotkać zabawki, porcelanę, szkło czy stare pocztówki.

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości jest organizowana przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Rozpoczyna się o godzinie 8.00, kończy o 14.00, a stoiska rozmieszczone są na Rynku, ulicy Łukowej, Pułaskiego, Bohaterów Getta oraz placu Grunwaldzkim i w Zaułku Świętokrzyskim.