Dlaczego miasto Bielawy tak mocno kojarzy się z Górami Sowimi?

Bielawa to urokliwe miasteczko położone na Dolnym Śląsku, u podnóża Gór Sowich. Kto jeszcze nigdy nie był w tym miejscu koniecznie musi to nadrobić, gdyż jest tu mnóstwo atrakcji z których mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Jezioro Bielawskie zwane również Zalew Sudety to jeden z najpiękniejszych akwenów wodnych w całej Polsce. Jest to idealne miejsce zarówno na weekendowy wyjazd, jak również na dłuższy pobyt urlopowy.

Jezioro posiada piaszczystą plażę, na której można wypożyczyć kajaki i rowerki wodne, wyspę, molo, basen z ogrodem dla dzieci, plenerową siłownię, place zabaw, a także boiska do siatki plażowej, czy kort tenisowy. Dlatego wypoczywając nad Jeziorem Bielawskim nie sposób się nudzić, gdyż każdy znajdzie tu odpowiednie zajecie dla siebie. Woda w akwenie jest czysta, ponieważ spływa wprost z górskich potoków. W pobliżu znajdują się również wieże widokowe Wielka Sowa, która została wzniesiona w latach 1905-1906 roku na Wielkiej Sowie, czyli najwyższym szczycie Gór Sowich oraz Kalenica z obłędnym widokiem na góry.

Wypoczywając nad jeziorem koniecznie trzeba przespacerować się molem, które prowadzi na wyspę. Warto tutaj dodać, iż znajduje się ono w bliskim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich.

Jednym słowem Jezioro Bielawskie to prężnie rozwijające się miejsce, wprost idealne na wypoczynek i rekreację. Jeżeli zatem nie masz pomysłu na urlop to uwierz mi, iż to miejsce będzie idealne i na pewno nie pożałujesz czasu spędzonego w tych okolicach, ponieważ nie tylko wrócisz wypoczęty, ale zobaczysz przepiękne krajobrazy.