Dlaczego Bielawa jest tak ważnym miejscem na mapie Dolnego Śląska?

Bielawa to nieduże, ale ładne miasteczko. Można w nim mieszkać miło oraz przyjemnie. Spędzanie wolnego czasu w tym miejscu jest dobrym pomysłem. Miasteczko jest malowniczo położone.

Bielawa jako ważna miejscowość w Dolnym Śląsku

Park wodny jest doskonałym miejscem relaksu dla każdej osoby. Bielawa leży na Dolnośląskim Szlaku Piwa i Wina. Winnica Bielawska jest miejscem dla fanów wspaniałego, winnego trunku. Można wybrać się do browaru lub winnicy, dowiedzieć się o metodach warzenia piwa oraz produkcji wina. Niejedna osoba doceni to, co naprawdę wyjątkowe i najlepszej klasy. Smaczne piwo oraz wino to najlepsza sprawa dla niejednej osoby, która pragnie obejrzeć piękną miejscowość. Piwo ze znakiem sowy to doskonały trunek dla każdego. W Browarze Wielka Sowa warzy się aż 14 gatunków piwo. Można tam także kupić pyszny kwas chlebowy o nazwie Młody Buk. Browar istnieje od 2018 roku, ale zdobył już bardzo wiele nagród.

W Bielawie jest PGE Turów Arena. Jest to bardzo piękna, nowoczesna i duża hala sportowa. Istnieje od 2014 roku. W tym miejscu można grać w kręgle, bilard i wiele innych gier. Bielawa leży u podnóża Gór Sowich wśród Wzgórz Bielawskich. Na Górze Parkowej jest wieża widokowa, miejsce podziwiane przez dzieci oraz osoby dorosłe.

Co ciekawe w herbie Bielawy są czółenka tkackie. Miejscowość kiedyś słynęła z tkactwa. W 1844 roku wybuchł tam bunt tkaczy, który był znanym wydarzeniem tamtych czasów. Tkacze walczyli wówczas o poprawę płacy oraz lepsze warunki pracy. W Bielawie kiedyś był rozwinięty przemysł włókienniczy, który przestał istnieć po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.