Ciągnik rolniczy kontra samochód osobowy: Wypadek na drodze krajowej nr 5

Na drodze krajowej numer 5, w miejscowości Sady Dolne, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W środę, 23 sierpnia, tuż przed godziną 17:00, pojazd osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Kierujący samochodem został przewieziony do szpitala.

Służby ratunkowe zostały poinformowane o incydencie około 16:40. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło kolizji między samochodem osobowym a ciągnikiem rolniczym na drodze krajowej nr 5 w Sadach Dolnych. Zjawiające się na miejscu pierwsze służby ratownicze potwierdziły informacje ze zgłoszenia i niezwłocznie podjęły działania mające na celu udzielenie pomocy poszkodowanemu kierowcy pojazdu osobowego – relacjonuje Krzysztof Napierała, członek straży pożarnej z Jawora.

Zespół ratownictwa medycznego przejął opiekę nad ranionym kierowcą od strażaków. Strażacy zabezpieczali uszkodzone pojazdy, odłączali akumulator i zakręcali zawór butli z gazem LPG w rozbitym samochodzie.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, na miejscu pracowali również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, którzy ustalali okoliczności zdarzenia. Ze względu na fakt, że wypadek miał miejsce na granicy powiatów, skierowano na miejsce dużą ilość sił straży pożarnej – jednostki z JRG Jawor, JRG Świebodzice, OSP Dobromierz, OSP KSRG Sady Dolne i JRG Bolków.