Bielawski duszpasterz nominowany do prestiżowej nagrody!

Chodzi o ks.kan. Daniela Marcinkiewicza. Został on zauważony na arenie ogólnopolskiej i przez świeckie media nominowany do nagrody Osobowość Roku 2022. Nagroda ta byłaby za działalność społeczną i charytatywną.

Ks.kan. Daniel Marcinkiewicz jest wieloletnim duszpasterzem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bielawie. Na co dzień pracuje również jako katecheta w szkole podstawowej numer 10. Osobiście pasjonuje się pracami remontowo- budowlanymi przy kościele oraz jazdą na rowerze. Jeździ również na pielgrzymki na Jasną Górę wraz z grupą rowerową.

Jako Osobowość Roku, został dostrzeżony za wkład i pracę w życie lokalnej społeczności. Od wielu lat ks.kan. Daniel Marcinkiewicz niesie pomoc najbardziej potrzebującym osobom w lokalnej społeczności. Jednym z ich przejawów jest przygotowywanie paczek żywnościowych. Ksiądz nie tylko dba o zapewnienie pożywienia swoim podopiecznym, ale i pomaga w codziennym życiu.

To właśnie z jego inicjatywy powstała Spiżarnia im. św.o.Pio, która codziennie wydaje do rozdania najbardziej potrzebującym aż 100 paczek żywnościowych.