Awaria śmigłowca LPR-u podczas akcji ratunkowej w Bielawie

Wieczorem 18 października, dokładnie o godzinie 20:00 doszło do sytuacji wymagającej interwencji służb ratowniczych na osiedlu Włókniarzy w Bielawie. Poinformowano je o starszym panu, który najprawdopodobniej stracił równowagę i spadł z drabiny, stając się nieprzytomny. Zdecydowano o konieczności przysłania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) na miejsce zdarzenia.

Przygotowano lądowisko dla śmigłowca LPR na terenie Ekologicznej Szkoły Podstawowej numer 7 mieszczącej się w Bielawie. Niestety, pomimo że maszyna dotarła nad miejsce zdarzenia około godziny 20:40, załoga musiała zadecydować o powrocie do bazy. Piloci zgłosili bowiem niespodziewaną awarię, która uniemożliwiła bezpieczne wylądowanie.

Z powodu tej nieplanowanej sytuacji, zdecydowano o przewiezieniu poszkodowanego mężczyzny karetką do szpitala w Wałbrzychu. Na miejscu zdarzenia pracowało wiele jednostek – zespół medyczny, policja oraz zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa i Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielawy, które przybyły na miejsce, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas trwania akcji ratunkowej.