Atrakcje Bielawy których nie możesz przeoczyć!

Bielawa to nie tylko urocze miasteczko nieopodal Wrocławia. To również miejsce doskonałe na wakacyjny lub weekendowy wyjazd. Przekonaj się, jakie perełki turystyczne skrywa to miejsce!

Jednym z najważniejszych jest Park Krajobrazowy Gór Sowich, który co roku przyciąga sporo turystów uwielbiających górskie wędrówki. Do najbardziej popularnych szczytów należą Wielka Sowa (1015 m.n.p.m.) i Kalenica (964 m.n.p.m.). Z wież widokowych ustawionych na tych wzniesieniach rozciąga się niesamowity widok na całą panoramę Sudetów.

Kolejną atrakcją jest Jezioro Bielawskie, zachwycające czystą wodą i niespotykanym kolorem. Wokół jeziora wybudowano wiele punktów w których można przenocować albo też wypożyczyć sprzęt wodny. Co ciekawe, na środku jeziora została usypana wyspa, z której najchętniej korzystają wędkarze.

Innymi miejscami wartymi zobaczenia jest dawna willa Dieriga Waldhaus, która obecnie nosi nazwę Pensjonat „Leśny Dworek”, a także punkt widokowy Koci Grzbiet, z którego zrobisz zdjęcia panoramy całego miasta.