Aresztowanie 35-latka za kradzieże i dewastacje mienia w Bielawie

W ostatni piątek, funkcjonariusze policji zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny w wieku 35 lat. Jest on podejrzany o serię przestępstw przeciwko mieniu, które skutkowały stratami sięgającymi sumy 170 tysięcy złotych. Złodziej, będący mieszkańcem powiatu dzierżoniowskiego, swoje działania przestępcze realizował na terenie Bielawy.

Podczas jednej z prób kradzieży, mężczyzna usiłował ukraść przewody elektryczne, co doprowadziło do zniszczenia instalacji elektrycznej w trzech domach jednorodzinnych w Bielawie. Jego zamierzenia zostały jednak udaremnione przez czujnego dozorcę terenu, który spłoszył 35-latka i skłonił go do ucieczki z miejsca zdarzenia.

Pomimo próby ucieczki, sprawca został prędko schwytany przez policyjnych kryminalnych z Bielawy. W wyniku jego niszczycielskich działań, instalacja elektryczna w trzech nowo budowanych domach jednorodzinnych uległa zniszczeniu. Straty szacowane są na kwotę ponad 90 tysięcy złotych. Cenny łup, jakim były przewody elektryczne, został oszacowany na kwotę 600 złotych.

Policjanci przeprowadzili dokładne śledztwo i ustalili, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, 35-letni recydywista dopuścił się również szeregu innych przestępstw majątkowych. Łączne straty wynikające z jego działań osiągnęły kwotę przekraczającą 170 tysięcy złotych – informuje nadkomisarz Anna Mierzejewska ze struktur Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.