18 listopada: Zdarzenie z udziałem straży pożarnej w Bielawie – Interwencja przy ul. 3 Maja

18 listopada, niedługo po godzinie trzynastej, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie został powiadomiony o sytuacji wymagającej pilnej interwencji. Informacja, którą otrzymał, dotyczyła dymu unoszącego się ze ściany jednego z mieszkań. Konkretnie chodziło o dom pod numerem 43, znajdujący się na ulicy 3 Maja w Bielawie.

Po otrzymaniu zgłoszenia, do akcji wkroczyły służby ratownicze. Na miejsce zdarzenia skierowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa. Ich zadaniem było stwierdzenie przyczyny i rozwiązanie problemu.

Po przybyciu na miejsce strażacy szybko ustalili źródło problemu. Okazało się, że wskazana niesprawność dotyczyła instalacji dymowej w domu. Działania straży polegały na ugaszeniu pieca, który był źródłem dymu. W wyniku analizy stanu technicznego konstrukcji, strażacy zalecili właścicielom mieszkania zaprzestanie korzystania z pieca. Zalecenie to było ważne do czasu sprawdzenia i ewentualnej naprawy instalacji kominowej przez profesjonalnego kominiarza.